Yepyeni Donanım Özellikleriyle Toshiba Kira

0
1147

5. Nesil Intel Core i7 işlemci, QHD ve Full HD ekran seçenekleri gibi yepyeni donanım özellikleriyle geliştirilen Toshiba Kira görücüye çıktı.

EN UCUZ NOTEBOOK FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Toshiba’nın yeni dizüstü bilgisayarı duyuruldu. 5. Nesil Intel Core i7 işlemcili aygıt, QHD (2560 x 1440 piksel) IGZO ve Full HD (1920 x 1080 piksel) IPS olmak üzere iki farklı ekran tercihiyle piyasaya sürülecek. Cihazın diğer teknik özelliklerini, Toshiba’nın ilgili basın bülteni aydınlığa kavuşturacak.

Basın Bülteni

Güçlü performans ve taşınabilirlik

Toshiba’nın KIRATM modeli, iddialı performans sunan 5. nesil Intel® CoreTM işlemcilere sahip. 5. nesile kadar Intel® Core™ i7 işlemcileri performansı arttırırken daha az güç harcayarak daha uzun pil ömrü sağlıyor. Full HD versiyonunda sürekli kullanımda 13 saate kadar ve PixelPureTM modelinde 10.45 saate kadar olağanüstü kullanım süresi sayesinde kullanıcılar, güç kaynaklarından uzaktayken çalışmayı veya oyun oynamayı sürdürebildiklerinden uzun süreli uçuşlarda, seyahat sırasında veya ofis dışı çalışmada rahatlık sağlıyor. Geliştirilmiş performansının yanı sıra tüy kadar hafif, yalnızca 1.10 kg olan KIRATM taşınabilirliği daha ileriye taşıyor.

Gerçeğe en yakın eğlence ve multimedya içerikleri için doğal renk ifadesi

Yeni KIRATM serisi PixelPureTM veya Full HD çözünürlük ile farklı ekran seçenekleri sunuyor. Yüksek çözünürlüklü 2.560 x 1.440 PixelPureTM dokunmatik ekran seçeneği ile IGZO (Indium Gallium Zinc Oxide) ekran teknolojisi üst düzey netlik sunarken, Corning® Concore™ cam hareket halindeki yaşamlar için gereken korumayı sağlıyor. IGZO teknolojisi, yüksek performanslı dokunma girişi, yatay ve dikey olarak ultra-geniş görüş açısı ve geliştirilmiş pil ömrüne katkı sağlıyor.

Yeni Full HD seçeneği, film seyretmek veya videoları düzenlemek için güçlü renk üretimi ve geniş görüntüleme açısı sunan IPS teknolojisine sahip 300 NIT ekran içeriyor. Yansıma yapmayan ekran, dış mekanda veya parlak ışıklar altında çalışmak için ideal ve içerikleri her zaman görünür kılıyor.

Ek olarak, tüm yeni KIRATM modellerinde ekranlar Chroma Tune™ tarafından kalibre ediliyor ve Technicolor tarafından sertifikalandırılıyor; böylece gerçek bir renk doğruluğu ve renk üretimi sağlanıyor. İster yalnızca fotoğrafları ve videoları görüntüleme, ister fotoğraf düzenleme olsun, daha doğal renk ifadesi gerçekçiliğe, sinematik kaliteye ve eğlenceye yeni bir boyut kazandırıyor. Her model, ön yüklemesi yapılmış Toshiba için Chroma Tune™ yazılımı ile birlikte sunulduğundan, kullanıcılar izlenilen içeriğe göre en iyi renk alanını ve kullanılan yazılım uygulamalarını seçebiliyorlar. Sonuç olarak, ekranda gösterilen herşey orijinal olarak hedeflenene uygun olarak üretiliyor.

Üst düzey bir deneyim

Orijinal KIRATM modelindeki tüm yüksek performanslı özellikleri tamamlayan yeni özellikler, özel olarak üretilen Harman Kardon® hoparlörler ve DTS® Studio Sound teknolojisi ile tamamlanıyor. Kullanışlılık ve kolaylık sağlayan 3 x yüksek hızlı USB 3.0 girişi, Ultra HD çıkış özellikli 1 x HDMI® ve kablosuz ekran teknolojileri gibi bağlantı çeşitleri, içerikleri sorunsuzca paylaşmak için mevcut. KIRATM modelinin tasarımı orijinalinde olduğu haliyle korundu. İnce ve çerçevesiz arka aydınlatmalı klavye notebook’un gövdesi ile kusursuz bir bütünleşme içindeyken, her tuşun kontürleri en iyi yazma rahatlığı için özel olarak tasarlandı.

Toshiba KIRA Teknik Özellikleri

Ekran seçenekleri:

 • 33.8 cm (13.3″) PixelPureTM (2560 x 1440), 221 ppi, IGZO 10 parmak dokunma destekli ekran teknolojisi ve Corning® Concore™ glass
 • 33.8 cm (13.3”) Full HD (1920 x 1080), 300 NIT, yansıma yapmayan, IPS ekran

İşlemci: 5. nesile kadar Intel® Core™ i7 işlemciler

Grafik işlemci: Intel® HD 5500 grafik işlemci

Ses: DTS® Studio Sound™ özellikli Harman Kardon® stereo hoparlörler

SSD: 256 GB’a kadar mSATA Katı Hal Sürücüsü

Hafıza: 8GB DDR3L

Yazılım: Toshiba için ChromaTuneTM

Bağlantı: 3 x USB 3.0 (1 x USB uyku modunda şarj özellikli), 1 x HDMI® Ultra HD çıkışlı, SD kart okuyucu, kombo kulaklık

İletişim:

 • Intel® Çift Bant Kablosuz-AC 7265, Bluetooth® 4.0, kablosuz ekran teknolojileri
 • Beam Forming (Hüzme Oluşturma) teknolojilerini destekleyen çift mikrofonlu HD web kamera

İşletim sistemi:

 • Full HD ekran modeli: Windows 8.1 64-bit
 • PixelPureTM ekran modeli: Windows 8.1 Pro 64-bit

Pil ömrü:

 • Full HD ekran modeli: 13 saate kadar
 • PixelPureTM ekran modeli: 10.45 saate kadar

Boyutlar:

 • Full HD ekran modeli: 316 mm x 207 x 7.6/17.9 mm
 • PixelPureTM ekran modeli: 316 mm x 207 mm x 9.5/19.8 mm

Ağırlık:

 • Full HD ekran modeli: 1.1 kg
 • PixelPureTM ekran modeli: 1.3 kg