USB-C’nin En Kullanışlı 3 Özelliği

0
1081

Yeni 12 inç Apple MacBook ile birlikte hayatımıza giren USB-C yuvası, Google’ın Chromebook’u Pixel’de de kullanılacak. İşte USB-C’nin en kullanışlı 3 özelliği …

Apple’ın Intel Core-M işlemcili incecik dizüstü bilgisayarı 2015 model MacBook’un üzerinde tek bir USB-Cbulunması, teknoloji tutkunlarının dikkatini bu yeni yuvaya yoğunlaştırmıştı. Google’ın yeni nesil Chromebook’u Pixel de, tam iki adet USB-C yuvasına sahip olacak.
Önümüzdeki yıldan itibaren, giyilebilir teknoloji ürünlerinden tutun, akıllı telefonlara, konsollardan tutun, fotoğraf makinelerine kadar birçok cihazda USB-C’yi göreceğiz. Peki, elektronik dünyasının bu yuvalara bu denli hayranlık göstermesinin sırrı nedir? Hep birlikte görelim.
1. Aynı anda 3 görevi birden görebilme
İlk olarak 2015 model MacBook ile gündeme gelen yeni bağlantı yuvası, güç aktarımı, HDMI ya da VGA üzerinden görüntü yansıtma ve dosya aktarımı işlerini üstleniyor. Bağlantı girişi, iki yönlü olduğu için aynı anda hem 4K görüntü yansıtıp hem de cihazınızı şarj etmeniz mümkün.
2. Hem ters hem düz kullanılabilme
USB 3.0 kablolarınızı el yordamıyla yuvaya yerleştirirken doğru tarafı tutturma ihtimalimiz %50’ydi. Fakat her seferinde yanlış yüzü denk getirmeyi başarırdık. Yeni nesil USB girişi, bu sıkıntıyı ortadan kaldıracak.
3. İleriye dönük uyumluluk
Yeni USB arayüzü, 100 Watt gücünde enerji aktarabilecek. 4K ve 5K görüntü aktarımında kullanılabilen bu teknoloji, şu an piyasada bulunan cihazların yanı sıra, gelecekte çıkması muhtemel ultra yüksek çözünürlüklü sistemlere de uyum sağlayacak.

nov 21, 2014 – cheap medication: buy estrace online uk online drugstore, top quality medications buy zithromax z pack online low prices, quality generics  technolabs