Apple Watch’un Tüm Özellikleri

0
1383

Apple ailesinin en yeni üyesi Apple Watch hakkında bilmeniz gerekenler haberimizde. Teknik Özellikleri, Fiyatı Ve Çıkış Tarihi ve tüm detaylarıyla Apple Watch. Karşınızda Apple Watch’un tüm özellikleri…

Apple ailesinin en yeni üyesi Apple Watch, teknoloji dünyasına hızlı bir giriş yaparak adeta tüm hünerlerini bir anda gösterdi. İşte Apple Watch hakkında bilmeniz gereken her şey.
Apple’ın şimdiye kadar tasarladığı en kişisel cihaz olan Apple Watch sürekli sizin yanınızda olmak için üretildi. Farklı tasarımlarıyla herkesin zevkine hitap edebilmeyi hedefleyen Apple, üç farklı Apple Watch koleksiyonu üretti. Apple Watch, Apple Watch Sport ve Apple Watch Edition
Apple Watch: Paslanmaz çelik tasarımıyla birlikte klasik apple dokunuşunu yansıtan model, uzay siyahı renk seçeneğiyle gelecek.
Apple Watch Sport: Eloksal aliminyum kasasıyla ultra dayanıklılık ve ergonomi sağlayan model, gümüş ve uzay grisi renk seçeneklerine sahip.
Apple Watch Edition: 18 karat altından üretilen kadranıyla göz kamaştıran model, sarı ve rose renk seçenekleriyle satışa sunulacak.
Fazlaca kişiselleştirme imkanı sunan Apple Watch ana ekranına isteğiniz bilgileri yerleştirebileceksiniz, ayrıca sık kullandığınız hava durumu, dünya saatleri vs. gibi kısa bilgilere de ekranı kaydırarak kolayca ulaşabileceksiniz. Bu özelliklerin yanı sıra Now Playing ekranı sayesinde müziğinizi bileğinizden kontrol edebileceksiniz.
iPhone’nunuza gelen bir mesaj yada arama eş zamanlı olarak Apple Watch ekranınızda belirecek ve akıllı saatiniz üzerinden cevaplayabileceksiniz.
Apple Watch aynı zamanda kapsamlı bir fitness ve sağlık danışmanı, sizi mümkün olduğunca hareketli olmaya teşvik eden akıllı saatin, her pazartesi sizi geçen haftaya göre daha hareketli olmaya teşvik edecek farklı bi aktivite planıyla gelen bir uygulaması bile var. Tüm bunların yanında Workout uygulaması da spor aktiviteleriniz sırasında çok daha detaylı ölçümler yapmanızı sağlayacak.

 

Bilinenden çok daha farklı bir şarj deneyimi sunan Apple Watch’u arkasına yerleştirilen manyetik bir aparat vasıtasıyla şarj edilecek ve sanılanın aksine Apple Watch’un pil ömrü günlük kullanımda 18 saate kadar olacak.
Fiyat aralığı 549 dolar ile 1049 dolar arasında değişecek olan Apple Watch 10 Nisan itibariyle ön siparişe açılacak ve 24 Nisan tarihinden itibaren de raflarda ki yerini alacak. Maalesef ülkemize geliş tarihiyle ilgili henüz net bir bilgi yok.